Black Weekend dla kochających podróże: najlepsze promocje

Skoro trwają największe wyprzedaże w historii, warto zaopatrzyć się nie tylko we wszelkiej maści zbytki ubraniowe i biżuteryjne, ale przede wszystkim rzeczy, które pozwolą wytrzymać czas podróżniczej posuchy. Przedstawiam Wam najlepsze pomysły na podróżnicze zakupy!

Przewodniki Lonely Planet

Czy jest ktoś, kto nie zna przewodników LP? Nie sądzę. Mówi się, że to święte pisma podróżowania. Żadne z dostępnych na rynku przewodników nie budzą tylu emocji i wokół żadnych nie wytworzyła się swojego rodzaju społeczność, która tworzy fejsbukowe grupy i wyjazdowe kluby. Lonely Planet starannie dba o jakość treści, weryfikuje informacje i nie przeładowuje przewodników bezsensownymi detalami. To, co jeszcze wyróżnia przewodniki LP to… zaporowa cena. Nawet w przypadku używanych pozycji. Tym bardziej warto spojrzeć na aktualne promocje, ponieważ przewodniki są aktualnie w cenach poniżej… 40 zł!

Adapter do gniazdek

Mimo tego, że pracuję w turystyce od lat, nie jestem w stanie zapamiętać, gdzie obowiązuje gniazdka inne niż “nasze”. Wcześniej zdawałam się na łut szczęścia i możliwość wypożyczenia adapterów w hotelu. Nie chcę wiedzieć, ile w ten sposób przepuściłam pieniędzy, ponieważ z rzadka zdarza mi się pamiętać o oddaniu tych adapterów i kaucje pozostają w hotelowych recepcjach, a ja mam przynajmniej trzy przejściówki obowiązujące w Emiratach Arabskich. Warto wykorzystać moje doświadczenie i… kupić uniwersalny adapter, który można manualnie ustawić do wymagań danego miejsca.

Puzzle mapa świata

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który ogarnia położenie wszystkich krajów świata. Nie znam absolutnie nikogo, kto kojarzy lokalizację wszystkich państw. Co więcej, nawet te “oczywiste oczywistości” mogą się czasem pokręcić. Jak to ogarnąć? Ćwiczyć. Jak? Polecam przez zabawę – jak dziecko. Mi wiele braków “uzupełniły” puzzle z mapą świata. 2 tysiące elementów układam dobre 4 dni, ale… wreszcie zapamiętałam układ polityczny Afryki oraz Karaiby, których układ wysp zawsze sprawiał mi problem. A tak poza tym to…kto nie kocha puzzli?

Globus

Mieliście globusy za dzieciaka? Ja miałam! Był plastikowy, brzydki, niedokładnie posklejany, ale kochałam go całym serduszkiem. Obracałam nim godzinami, zastanawiając się jakby to było być TU! W końcu biedaczek był tak dojechany, że kula ziemska wypadła z plastikowych ramek i za żadne skarby nie chciała znaleźć się na swojej orbicie. 🙂 Tuż po wyprowadzce do Krakowa chciałam znaleźć coś dla siebie, ale pokonały mnie albo ceny, albo jakość wykonania. Dzisiaj wybór jest zdecydowanie większy, a ceny w trakcie Black Weekend baaaaaardzo znośne. Zobaczcie sami – będzie dobrze wyglądać na półce.

Tylko książki nas uratują…

Królowie reportażu w Polsce wydają pod flagą Wydawnictwa Czarne. Czytałam w życiu wiele reportaży – lekkich, ciężkich, cierpkich, wesołych, smutnych. Absolutny top najlepszych z nich to właśnie pozycje Czarnego. “Błoto słodsze niż miód”, “Granica”, “Wróżąc z fusów”, ‘Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie”… a to tylko te, które jako pierwsze przyszły mi do głowy. Łapcie te książki w super cenach i błądźcie po świecie na ich kartach.

Inspiratory podróżnicze Pascala

Nie jestem entuzjastką bardzo kolorowych i pełnych zdjęć przewodników w trakcie podróży. Uwielbiam jednak mieć takie wydania w domu. Skąd taka rozbieżność? W czasie wyjazdu kolorowe przewodniki na niewiele się zdają, ale czytając i przeglądając je w domu albo tuż przed wyjazdem można nie tylko zdobyć wiedzę, ale także nabyć ogólny obraz miejsca, jego wyobrażenie i perspektywę. I właśnie za to lubię inspiratory Pascala – nie są przeładowane zbędnymi informacjami, a całość jest wydana w atrakcyjny, albumowy sposób. Ilekroć w ofercie pojawiał się nowy kierunek do sprzedaży, tyle razy sprawdzałam czy nie ma poświęconego mu inspiratora, żeby w sposób szybki i przystępny dla wzrokowca dowiedzieć się czegoś o nim.

A może mały remoncik?

Z góry przepraszam, że właśnie będziecie musieli przemyśleć koncepcję swoich mieszkań. Zobaczcie sami!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*