Hilton Dubai Al Habtoor City

Jakie są cechy dobrych hoteli? Doskonały serwis, nowoczesność, rewelacyjne położenie, świetny design. Przedstawiam Wam zatem ideał. Panie i Panowie, zapraszam do Hilton Dubai Al Habtoor City.

Ciężko będzie Wam znaleźć obiekt o lepszej lokalizacji. Tuż przy Kanale Dubajskim, Sheikh Zayed Road i z ok. 2 km od Burj Khalifa i Dubai Mall. A to dopiero początek, bo Habtoor City zmienił mój sposób postrzegania hoteli miejskich. Jest to obiekt kompletny, wspaniały hotel, nad którym potrafię rozpływać się godzinami.

Habtoor realizuje darmowe transfery dla swoich gości do Dubai Mall oraz na plażę Jumeirah, ponadto jest on połączony ze sceną fantastycznej rewii Le Perle (przy trzech noclegach wejście otrzymujecie gratis). Jakby tego było mało, działa tu całodobowa siłownia, 11 restauracji oraz świetnie wyposażone SPA. Przejdźmy jednak do konkretów.

POKÓJ

Nie lubię królewskiego, oblanego złotem stylu. Lubię minimalizm, ascezę, prostotę- Habtoor to dla mnie idealny złoty środek między emirackimi aspiracjami a naprawdę ładnym projektem przestrzeni. Jest nowocześnie, przestrzennie, jasno. Mamy tu duże okno z fotelami ustawionymi po to, by podziwiać rewelacyjną panoramę miasta. Widok na Burj Khalifę warty jest każdych pieniędzy, a przeszklona łazienka z wanną to wisienka na torcie. Nie wiem ile czasu spędziłam na gapieniu się na niesamowite centrum Dubaju.

Oprócz wanny, w hotelu znajdziecie prysznic, czekają tam także szlafroki i zestawy fantastycznych kosmetyków (wiem, co mówię- Hilton to jedna z marek, która naprawdę inwestuje w jakość swoich kosmetyków).

Sam pokój sprawił, że czułam się tam dopieszczona. Starannie przygotowany, z wyborem poduszek, ekspresem do kawy, gustownymi czekoladkami, owocami i orzeszkami. To detale, które tworzą atmosferę wyczekiwania gościa. Wielkie brawa!

JEDZENIE

W Habtoor korzystałam ze śniadań i chociaż nie jestem wymagającym gościem i śniadanie to dla mnie posiłek- paliwo na początek dnia, w Habtoorze celebrowałam każdy składnik. Śniadanie na słodko? Słono? Pikantnie? Bardziej europejsko? Arabsko? Azjatycko? A może w amerykańskim stylu? Wszystko znajdziemy w hotelowym bufecie, a to wszystko dopełnia genialna kawa.

SPORT I REKREACJA

Jak przystało na hotel miejski nie ma tu rozbudowanej bazy rekreacyjnej- są trzy zewnętrzne baseny, siłownia z salą do jogi, klub dla dzieci. O wartości hotelu stanowi jednak jego urządzenie i lokalizacja. W tej kategorii kwestie sportowe schodzą na dalszy plan.

OCENA OGÓLNA

Ten hotel to kwintesencja Dubaju- nowoczesny, elegancki, piękny, dopracowany w każdym calu, ale jednocześnie…dla wszystkich. Bez wylewającego się, nadmiernego luksusu, w świetnym stylu. Jeśli chcecie poczuć się jak przystało na Dubaj, jednocześnie nie zapożyczając się do końca życia- to obiekt absolutnie dla Was. Czasami chcę wracać do danych krajów, miejscowości, miejsc, nigdy do hoteli. Do Habtoor City z chęcią bym wróciła i jeszcze raz z wanny podziwiała Dubaj.

Podziel się swoją opinią