Pomysł na podróżniczy prezent!

  Każdy zna kogoś, kto lubi podróżować. Każdy. Moi znajomi mają mnie. A ja mam… moich znajomych. 🙂 I wiecie co jest najlepszym prezentem dla wszystkich zapalonych fanów poznawania świata? Mapa zdrapywalna świata.

Przyznam Wam się do czegoś- miałam już kiedyś mapę świata w formie zdrapki. I to była kompletna porażka. Państwa europejskie były wielkości główek szpilki, podobnie jak Azja Południowo- Wschodnia, dlatego do kolejnej mapy byłam nastawiona sceptycznie. Na szczęście, mapa zdrapka VIP to zupełnie inna jakość. Przede wszystkim ma piękny design i nie jest tanią chińszczyzną prosto z azjatyckiego allegro. Jest to cacuszko zaprojektowane przez dwie polskie artystki, które postanowiły udowodnić, że mapa nie musi być nudna, a wspomnienia z podróży nie muszą być przechowywane tylko w formie zdjęć i kurzołapów w regałach.

Mapa świata do zaznaczania miejsc to nie tylko ładnie wykonany gadżet, ale także sposób na genialnie spędzony wieczór. Nad scratch map spędziłam cały wieczór- zaczęłam zdrapywać mapę chronologicznie, zgodnie z kolejnością kolejnych podróży. Powróciła do mnie masa wspomnień, dużo refleksji i poczułam niesamowity głód kolejnej przygody! Razem z Michałem wspominaliśmy nasze kolejne podróże- Oman, w którym się poznaliśmy. Birmę, w której złapałam egzotyczną bakterię (tak, to wbrew pozorom też fajne i niosące walor edukacyjny, wspomnienie). Wyspy Zielonego Przylądka, które były kompletnym zaskoczeniem. Emiraty Arabskie, które po wielkim rozczarowaniu polubiłam. Kretę, którą pokochałam całym sercem dzięki rezydenckiej pasji Michała.

 Fajnie jest wrócić do pierwszej zagranicznej podróży do Tunezji (spójrzcie tutaj). Świetnie wspomnieć pierwszy służbowy wyjazd do Turcji. Niesamowite było zdrapywanie przeogromnych Chin będących dla mnie dziewiczym zderzeniem z tak odległą kulturą. Dzięki świetnej koncepcji zooma na Europę wspomniałam także bliższe wyjazdy- Niemcy i jarmarki świąteczne, Francję i magiczny Strasburg.

 Możecie dać komuś entą książkę, dzięki której będzie marzyć o następnych podróżach, ale czymś niesamowitym jest podarować przyjaciołom ich własne wspomnienia. Na mapie.

PS Polecam do mapy dokupić antyramę- niech każdy odwiedzający zobaczy ją u nas na ścianie!

Gdzie kupić mapę? Klik!

Zapisz się do newslettera!

Chcesz wiedzieć co w turystyce piszczy?Interesują Cię nowości, opinie o biurach, triki jak kupować tanio i jak się nie naciąć?Dzięki newsletterowi będziemy w kontakcie nawet wtedy, gdy zniknie IG i FB.PS Nie będę spamować!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Specjalistka od wakacji

Komentarzy: 1

  1. Mapa świata, kontynentów lub krajów w wysokiej rozdzielczości z internetu i zaznaczamy w programie graficznym znane sobie obszary. Ja tak robię, rozdzielając kolory na obszary „b. dobrze znane”, „znane” i „raz widziane” – zabawa równie przyjemna, a za darmo. Widziałem kiedyś podobną mapę-zdrapkę na targach książki i stwierdziłem, że wydawanie na nią pieniędzy jest zupełnie bez sensu.
    Najlepszym prezentem dla podróżnika są PIENIĄDZE.
    Pozdrawiam.